ERASMUS+(BONN)

Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića predstavila projekt na međunarodnoj konferenciji u Bonnu

Od 17. do 19. svibnja 2017. u njemačkom gradu Bonnu održana je međunarodna konferencija pod nazivom Primjeri najbolje prakse iz programa Erasmus+ (Best Practice Results from Erasmus+). Cilj konferencije je bio diseminirati rezultate najuspješnijih projekata te istaknuti inovativne i uspješne projekte u svim kategorijama Erasmus+ i eTwinninga.  Konferencija je okupila više od 200 obrazovnih djelatnika, predstavnika nacionalnih agencija i političara iz Europske unije.

Erasmus+ je najveći program namijenjen obrazovnom sektoru u Europskoj uniji. On omogućava obrazovnim djelatnicim, školama, fakultetima i donositeljima odluka u tom sektoru da se umrežuju, iniciraju projekte, da se stručno usavršavaju i da provode mobilnosti.  U pripremi je nova generacija programa, te su organizatori dali prigodu sudionicima da daju svoje mišljenje,  nove ideje i sugestije za poboljšanje i pojednostavljenje istog.

U sklopu ove konferencije, projekt Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića iz Podgore, pod nazivom Life on PromethEUs je odabran da bude prezentiran kao najuspješniji u kategoriji školskih strateških partnerstava. Zajedno sa švedskim koordinatorima, Elvinom Smajićem i Christianom Rydbergom, nastavnica Anita Lasić je prezentirala rezultate ovog projekta koji je trajao dvije godine i koji je završio 2016.

Konferenciji je nazočio  predstavnik Agencije za mobilnost i programe EU te još četiri kolegice iz Hrvatske koje su prezentirale svoje projekte. I ovom prigodom smo dokazali da je Hrvatska aktivna i uspješna na ovom području.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 24. 5. 2017.