ZUBOMOBIL- 25.09.2017.

U našoj školi započeo je projekt ''Orbit daruje osmijeh''laugh

Dana 25. rujna 2017. u OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora započeo je projekt "Orbit daruje osmijeh". Projekt je nastao u suradnji robne marke Orbit s Hrvatskom komorom dentalne medicine, a cilj projekta je povećanja svijesti javnosti o važnosti pravilne oralne higijene i redovitih dentalnih pregleda djece od prvog do četvrtog razreda osnovne škole diljem Hrvatske.

Na samom početku učenicima je održano predavanje od strane stomatologa Monike Mataić i  Ivana Mladenovića vezano za oralnu higijenu. Nakon predavanja učenici su se uputili u Zubomobil (mobilna dentalna ambulanta) gdje je naše učenike dočekala voditeljica projekta Iva Kirin (agencija BBDO Zagreb), a pregled učenika vršili su prethodno navedeni stomatolozi.

Našu školu za ovaj projekt prijavila je knjižničarka Tanja Kuran Kržanić, prof. koja je zajedno s učiteljima željela učenicima ukazati na važnost dentalne higijene te ih osloboditi straha od posjeta stomatologu u opuštenoj i veseloj atmosferi u Zubomobilu.

Posjet Zubomobila bio je preventivno-edukativne naravi. Svi učenici nakon pregleda dobili su diplomu, zubni karton u kojem su navedeni podaci o stanju svakog pojedinog zuba i poklon paket, a učenicima koji su bili bez karijesa uručene su posebne nagrade.yes

Više o tome pogledajte u galeriji…….

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 25. 9. 2017.