PROJEKT - ZUBNA PUTOVNICA

U sklopu Nacionalnog programa za preventivu i zaštitu oralnog zdravlja Ministarstva zdravlja RH provodi se projekt dentalne zdravstvene zaštite u svrhu unapređenja oralnog zdravlja djece. Preventivni pregledi  provodit će se kod liječnika dentalne medicine za  učenike 6. razreda naše škole.

Preventivni pregledi su važni za očuvanje zdravlja zubi i pravovremenog otkrivanja i liječenja karijesa kao i ostalih promjena u usnoj šupljini. Karijes, i dalje najčešća bolest zuba od koje pati čak 6,3 milijardi ljudi na svijetu ili gotovo 80 % svjetske populacije, još uvijek zauzima neslavno prvo mjesto među najraširenijim bolestima u svijetu. Razlog je ovakve raširenosti u tome što se liječe posljedice, a ne sprečava nastanak bolesti. Uspješno sprečavanje nastanka karijesa i parodontnih bolesti zahtijeva složeniji i učinkovitiji pristup od postojećeg, isključivo terapijskog saniranja posljedica najčešćih bolesti usta, koje se poduzima kad se bolest već dogodi.

Svim će šestašima Obrazac Zubne putovnice ispuniti izabrani doktor dentalne medicine nakon izvršenog pregleda. Pri pregledu zubi učenik će dobiti ponovni termin dolaska na kontrolni pregled (za šest mjeseci) ili na popravak zubi (unutar 30 dana).  Ispunjeni obrazac učenik će donijeti nadležnom školskom liječniku.

Priloženi dokumenti:
Zubna-putovnica_SDZ.pdf (325.84 KB)

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 29. 9. 2017.