NAJAVA -MMŠK

Međunarodni mjesec školskih knjižnica

(15. listopada -15. studenog 2017.)

Tradiciju slavljenja školskih knjižnica započela je 1999. godine bivša predsjednica Međunarodne udruge školskih knjižničara (International Association of School Librarianship) Blanche Wools sa Svjetskim danom školskih knjižnica. Zbog potrebe za fleksibilnošću, 2008. godine proslava je prerasla u Međunarodni mjesec školskih knjižnica kako bi knjižnice diljem svijeta mogle odabrati dan u mjesecu koji najbolje odgovara njihovim potrebama.

Tema ovogodišnjega Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica je Povezivanje zajednica i kultura i temelji se na temi godišnje konferencije Međunarodne udruge školskih knjižničara Učenje bez granica. Kao i prethodnih godina knjižničaraka Tanja Kuran Kržanić, prof. će učenicima predmetne nastave održati radionice o važnosti i organizaciji rada knjižnice, gdje će se učenici upoznati s katalozima knjižnice i vježbati pretraživanje online kataloga školske knjižnice Oš don Mihovila Pavlinovića, Podgora. Učenici nižih razreda kroz predavanje i radionice će se upoznati s pojmovima vezanim uz školsku knjižnicu, važnosti i načinima čuvanja knjiga. Isto tako, na učiteljskim aktivima knjižničarka će upoznati učitelje s radom online kataloga naše škole te važnosti i primjena istog.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 18. 10. 2017.