PROJEKT-MMŠK 2017.

Međunarodni mjesec školskih knjižnica

(15. listopada – 15. studenog)

Međunarodni mjesec školskih knjižnica održava se od 15. listopada do 15. studenoga manifestacija je kojom se u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvena vrijednost i knjigu kao kulturno dobro. U ovom periodu  knjižničarka Tanja Kuran Kržanić održala je nastavu od prvog do osmog razreda, a osim predavanja s učenicima pojedinih nižih razreda održane su likovne radionice.

Učenici nižih razreda upoznali su se s školskom knjižnicom ,izrađivali su rubrike vlastitog časopisa, upoznali se s najvažnijim dijelovima knjige, naslovnom stranicom te  kroz igru  naučili pronalaziti pojmove u referentnim izvorima. Učenici viših razreda upoznali su se s organizacijom i poslovanjem  školske knjižnice te u informatičkoj učionici školskim knjižničnim katalogom Metelwin, različitim online izvorima informacija (enciklopedije, pravopisi, rječnicima itd.)

U periodu Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica učenici viših razreda posjetili su Gradsko kazalište mladih, Split.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 15. 11. 2017.