KAZALIŠNA PREDSTAVA-JEŽEVA KUĆICA

Kazalište Smješko iz Zagreba gostovalo je 30. studenoga  u kinu Podgora s predstavom Ježeva kućica za učenike 1.-4. razreda naše škole. Pridružili su nam se i učenici 1.-4 razreda OŠ Tučepi te vrtićani iz Dječjeg vrtića Morski konjić, Podgora

Glumci:
Mirta Zečević / Jelena Hadži-Manev
Helena Kalinić / Mirta Zečević
Frano Mašković / Hrvoje Zalar

Prema istoimenoj knjizi Branka Čopića. Redateljica: Tea Gjergjizi

Ježurka Ježić ponovno luta!

Kazalište “Smješko” pripremilo je za svu djecu predškolskog i nižeg školskog uzrasta predstavu o Ježurki Ježiću, slavnome lovcu, prema svima poznatom tekstu Branka Ćopića: “Ježeva kućica”.
Predstava je mali mjuzikl, a glazba je originalna glazba iz audio zapisa, nastalog prije 20 godina, na kojoj su odrasle mnoge generacije.

Na lak, igriv način djeca zajedno s poznatim likovima odlaze u svijet šume koja nije samo ispričana priča, ona je i puna korisnih savjeta o dobroti, o ljubavi prema svom domu, tako da uz zabavu djeca upoznaju svijet kazališta i književnosti na neposredan način.

Predstavu je organizirala pedagoginja prema planu u školskom kurikulu.

objavio: Marijana Dragobratović Tanja Kuran Kržanić   datum: 4. 12. 2017.