TERENSKA NASTAVA - VUKOVAR

Posjet osmog razreda Vukovaru

U sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru, koji provodi Ministarstvo branitelja te Javna ustanova Memorijalni centar Vukovar,  osmaši OŠ don Mihovila Pavlinovića,  zajedno sa razrednikom Miroslavom Urlićem, proveli su dvodnevnu terensku nastavu u Vukovaru.

U dva, aktivnostima ispunjena, dana (14. siječnja-16. siječnja 2018.) učenici su sudjelovali na predavanjima na temu Domovinski rat te bitka za Vukovar.  Posjetili  su Gradski muzej Vukovar – dvorac Eltz te Muzej vučedolske kulture. Obišli su memorijalne lokalitete: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom Ovčaru, Masovnu grobnicu Ovčaru, Mjesto sjećanja Vukovarsku bolnicu ’91., bivšu vojarnu 204. vukovarske brigade te Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. Završna faza terenske nastave bila je Škola mira te kviz znanja s pitanjima o Vukovaru i bitci za Vukovar. Učenici koji su predstavili našu školu na kvizu su Antonio Šulenta i Noa Zloić koji su osvojili drugo mjesto.

Čestitamo!yes

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 18. 1. 2018.