TERENSKA NASTAVA - 25.05.2018.

TERENSKA NASTAVA UČENIKA NIŽIH RAZREDA

SPLIT-TROGIR

Učenici nižih razreda zajedno sa svojim učiteljima u  petak 25. svibnja održali su terensku nastavu prilikom koje su posjetili Trogir i Split. Polazak je bio u 8.30 iz Podgore. Prvi je na redu bio Trogir i njegova povijesna jezgra prilikom koje su učenici uz stručno vodstvo vodiča imali priliku vidjeti katedralu svetog Lovre te portal, djelo kipara majstora Radovana iz 13. st. Nakon razgledavanja Trogira i ručka, sljedeća točka je bila je zrakoplovna luka Split u Kaštelima, koja je druga po veličini zrakoplovna luka u Hrvatskoj. U Splitu, središtu županije posjetili su stadion Poljud te se zaputili prema središtu grada. Učenici su imali priliku razgledati Dioklecijanovu palaču koja se nalazi na UNESCO – ovu popisu svjetske spomeničke baštine. Ispred sjevernog ulaza u Dioklecijanovu palaču nazali se kip Grgura Ninskog kojeg smo posjetili te primili za palac u nadi da će nam se želja i ispuniti. Nakon obilaska stare jezgre Splita , učenici su imali sat vremena slobodno u shopping centru City Center one.  Kućama su se vratili sretni i zadovoljni u poslijepodnevnim satima.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 29. 5. 2018.