15. SVIBANJ - MEĐUNARODNI DAN OBITELJI

Učenici četvrtoga razreda naše škole obilježili su prigodnim literarnim i likovnim radovima Međunarodni dan obitelji :

“Obitelj je tamo gdje osjećam da pripadam”.

Međunarodni dan obitelji - 15. svibnja proglasili su Ujedinjeni narodi svojom rezolucijom 1993. godine. Prvi put se taj dan obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”.

Međunarodni dan obitelji se počeo obilježavati s ciljem da se naglasi važnost obitelji kao osnovnog elementa svakog društva, tj. da se potakne djelovanje društva u korist obitelji, donošenje odluka koje će osigurati bolji standard i kvalitetu života obitelji, te pružanje podrške uvažavanja obiteljskog života, tradicija i običaja.

Učenici nižih razreda ( četvrtaši ) obilježili su Međunarodni dan obitelji raznim literarnim i likovnim radovima.

Njihove radove pogledajte na poveznici ovdje!

Međunarodni dan obitelji - 15. svibanj

Obitelj je test slobode; jer je obitelj jedina stvar koju slobodni čovjek čini za sebe i sobom. ” -Gilbert K. Chesterton

“Obitelj je jedno od remek-djela prirode”. -George Santayana

“Radujte se s obitelji u prekrasnoj zemlji života”. -Albert Einstein

objavio: Marija Bošković   datum: 17. 5. 2020.