OBAVIJEST RODITELJIMA - Važno!

Suglasnosti za izbornu nastavu

Poštovani roditelji,

molimo Vas, ako ste zainteresirani da Vaše dijete pohađa izbornu nastavu koja se nudi u našoj školi (Talijanski jezik, Informatika i Katolički vjeronauk) u novoj školskoj godini 2020./2021.,  da potpišete SUGLASNOST ZA POHAĐANJE IZBORNE NASTAVE.

Suglasnosti i sve detalje vezane za suglasnosti pogledajte u nastavku...

Članak 27., stavak 5. i 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi kaže:

(5) Predmeti koji se izvode izborno obvezni su tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Učenik bira izborni predmet ili izborne predmete pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za iduću školsku godinu. Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja.

(6) Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti učiteljskom/nastavničkom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu. Učenik srednje škole izborni predmet koji je prestao pohađati mora zamijeniti drugim izbornim predmetom.

U OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora kao izborni predmet od 1. razreda izvodi se nastava Katoličkog vjeronauka. Nastava Talijanskog jezika kao izbornog predmeta izvodi se od 4. razreda osnovne škole. Nastava Informatike izvodi se kao izborna 1.-4. razreda te u 7. i 8. razredu.

Sva tri izborna predmeta izvode se 2 sata tjedno odnosno 70 sati godišnje. Da bi učenik/ca mogao/la pohađati nastavu izbornog predmeta, potrebna je suglasnost roditelja na početku pohađanja izbornog predmeta, odnosno na početku 1. razreda osnovne škole za Katolički vjeronauk, na kraju trećeg razreda za Talijanski jezik, te za Informatiku 1.-4. razreda i na kraju 6. razreda.

Roditelji koji žele da njihovo dijete pohađa IZBORNU nastavu trebaju dostaviti potpisanu (skeniranu ili fotografiranu) suglasnost na mail škole  os-podgora@os-mpavlinovica-podgora.skole.hr​

ili poštom na adresu škole

do srijede, 27. svibnja 2020. godine

radi narudžbe udžbenika i organizacije rada.

Roditelji koji se ne snađu u slanju dokumenta mogu se javiti telefonom radi dogovora oko slanja suglasnosti.

Predmetne kurikule možete proučiti na poveznici:

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 19. 5. 2020.