BERBA MASLINA 2020.

Učenici viših razreda i UZ Kanata sudjelovali su u tradicionalnom projektu Od ploda do proizvoda

Učenici viših razreda, koji sudjeluju u radu UZ Kanata, zajedno s učiteljima: Miroslavom Urlićem, Josipom Vranjkovićem i Nadom Zorkić sudjelovali su u berbi maslina i našem tradicionalnom projektu Od ploda do proizvoda.

Urod maslina će ove sezone biti manji zbog nepovoljnih vremenskih prilika u svibnju i lipnju. Ujedno, tu je i sušna sezona koja je na otocima i nekim priobalnim područjima također značajno umanjila urod.

Plod masline na većini dalmatinskih lokacija tehnološki je spreman za berbu, a uljare su pripremile svoje kapacitete.

OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora u svom školskom vrtu ima oko 67 stabala maslina.

Kvantiteta je ove godine lošija, no kvaliteta je iz godine u godinu sve bolja.

objavio: Marija Bošković   datum: 29. 10. 2020.