Tjedan mozga

Aktivnosti uz projekt Tjedan mozga

Tjedan mozga organizira se na inicijativu organizacije Dana Alliance for Brain Initiatives, svjetske organizacije koja okuplja neuroznanstvenike posvećene podizanju svijesti društva o važnosti istraživanja mozga. Kampanja poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, provodi se u Hrvatskoj 19. godinu zaredom. Tjedan mozga 2020. godine se, u skladu s trenutnom epidemiološkom situacijom, održavao u razdoblju od 7. do 11. prosinca 2020., nakon što su ožujku otkazane sve planirane aktivnosti.

Projekt Tjedan mozga u našoj školi provodi pedagoginja, a ove godine su uključeni bili učenici 4. razreda. Suradnju smo ostvarili sa Zavodom za neuroznanost Medicinskog fakulteta Split.

Učenici su putem ZOOM aplikacije sudjelovali na predavanju  i radionici Mozak - spavanje i učenje  koju je vodila Linda Lušić Kalcina, mag. psih. .

Nekoliko zanimljivih činjenica o mozgu možete pronaći na poveznici:  http://www.skole.hr/veliki-odmor?news_id=12499

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 22. 12. 2020.