e- Twinning projekt - Primjena različitih tehnika učenja

Učenici 4. razreda sudjeluju s pedagoginjom i učiteljicom u e - Twinning projektu "Primjena različitih tehnika učenja"

Koordinatorica projekta za našu školu je pedagoginja Marijana Dragobratović, prof. koja uz podršku učiteljice Katarine Ćošković, dipl.uč. osmišljava razne aktivnosti za naše četvrtaše.  Učenici 4. razreda su izabrani jer je pravo vrijeme da usavrše svoje vještine učenja obzirom da iduće godine prelaze u predmetnu nastavu.

Projekt je jednogodišnji, a cilj mu je istražiti suvremena znanja i vještine o različitim, učinkovitim tehnikama učenja, kako bi učenicima olakšali i učinili efikasnijim proces učenja.

Učenici će steći kompetencije samostalne primjene različitih tehnika pri usvajanju obrazovnih ishoda. Učenici se razviti vještine lakšeg pamćenja informacija, povezivanja dijelova gradiva u smislene cjeline, izlaganja pred drugima te planiranja vlastitog učenja. Uz to, naučit će kako efikasnije učiti, neovisno o sadržaju samog gradiva.

Odrađene aktivnosti

U sklopu projekta do sada smo predstavili partnerima našu školu, Podgoru i naš razred. Izdradili smo logo projekta i slogan.

Obilježili smo Dan učitelja ( 5. listopada 2021.). Na poveznici možete pogledati video kako smo obilježili taj datum zajednički sa školama partnerima.

Dan učitelja

Obilježili smo Međunarodni dan mentalnog zdravlja ( 10. listopada 2021.) učenjem o načinima i važnosti očuvanja mentalnog zdravlja. Pedagoginja je izradila edukativni plakat, a učenici su s učenicima iz drugih škola pisali zašto ih učenje veseli. Njihova razmišljanja možete pronaći u priloženom Padletu.

Međunarodni dan mentalnog zdravlja

Dan bijelog štapa ćemo obilježiti u virtualnoj učionici obzirom da smo završili u nastavi na daljinu. Gledat ćemo filmiće i rješavati kvizove te učiti s ciljem razvijanja empatije i pomaganja ljudima s invaliditetom.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 15. 10. 2021.