DABAR 2021.

Naša škola sudjelovala je četvrtu godinu u Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar

Tonči Odak se plasirao u 10 % najboljih na razini Hrvatske!!!

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2021. održano je u našoj školi od 8. do 12. studenoga 2021. na CARNET-ovom sustavu MOOC preko sati Informatike. Sudjelovali su učenici od 1. - 8. razreda. Natjecanju su pristupila 23 učenika naše škole.

Za organizaciju i provedbu natjecanja zadužene su bile pedagoginja Marijana Dragobratović i učiteljica  informatike Anđela Pribisalić. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a.

Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja uključujući i one iz Hrvatske. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta.

Broj učenika sudionika naše škole, po kategorijama je sljedeći:

MikroDabar – 9 učenika 1. i 2. razreda OŠ

MiliDabar – 3 učenika 3. razreda OŠ

KiloDabar – 6 učenika 5. i 6. razreda OŠ

MegaDabar- 5 učenika 8. razreda OŠ

U kategoriji KiloDabar učenik Tonči Odak 6.r se plasirao među 10% najboljih u Hrvatskoj. Ponosni na njegov uspjeh od srca čestitamo!

Na razini naše škole ovi su učenici ostvarili najbolje rezultate:

MikroDabar:

1. Elen Mrkušić

MiliDabar:

1. Nikola Vranjković

KiloDabar:

1. Tonči Odak

2. Jadran Odak

MegaDabar:

1. Ante Karol Ravlić

Za sve sudionike natjecanja pripremljene su digitalne značke i diplome koje samostalno preuzimaju iz sustava mooc.carnet.hr. Učenici mogu pogledati svoj broj bodova u sustavu.

Čestitamo svim učenicima koji su prihvatili izazov i sudjelovali !

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 23. 11. 2021.