SVJETSKI I EUROPSKI TJEDAN NOVCA

U razdoblju od 18. do 24. ožujka 2024. godine mnogobrojnim aktivnostima obilježava se Svjetski i Europski tjedan novca, kako bi se dodatno podigla svijest o važnosti financijske pismenosti i osnaživanju pojedinaca sa svrhom boljeg upravljanja svojim financijama za sigurniju budućnost.

Tim povodom učiteljica Nada Zorkić dana 24. ožujka 2024. zajedno s učenicima 5. razreda obilježila je Svjetski i Europski tjedan novca rješavajući razne situacije iz života prilikom kupovine. Radionica je učenicima bila zanimljiva te im pokazala idejna rješenja kako na brzinu doći do rezultata.  Učenicima su prezentirani pojedini problemski zadaci iz života vezani uz novac te su trebali ponuditi rješenje isto tako postaviti pitanja ukoliko im nešto nije bilo jasno.

Primjer zadatka

Koliko je nova cijena proizvoda ako je snižen 30°% od 22,44 EUR?

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 24. 4. 2024.