RN IMOTSKI

UČENICI NIŽIH RAZREDA POSJETILI SU IMOTSKI

Dana 22. travnja 2024. učenici nižih razreda MŠ i PŠ posjetili su Imotski. Polazak je bio u osam sati. Nakon što su se svi učenici smjestili u autobus, krenuli su prema Zadvarju gdje su vidjeli slapove Velika i Mala Gubavica. Na istoimenom izletištu su djeca pojela svoju marendu, malo se poigrali i krenuli dalje prema Imotskom. U Imotskom su najprije išli do Crvenog jezera i pokušali naravno ubaciti kamen, ali im nije pošlo za rukom. Zatim su krenuli do Modrog jezera gdje im je vodička ispričala imotsku legendu - priču o Gavanu i njegovoj ženi, odnosno priču o nastanku jezera. Slijedi uspon stepenicama do raznih vidikovaca s kojeg se može lijepo vidjeti jezero koje ljeti zna presušiti i tada se u njemu igra nogometna utakmica između seoskih momčadi Vukodlaka i Vilenjaka. Nad jezerom je tvrđava Topana koja je služila kao obrambena zidina prilikom turskih navala, lijevo od jezera se nalazi nogometni stadion Gospin dolac. Nakon povijesnih priča učenici su krenuli u staru gradsku jezgru gdje su imali slobodno vrijeme za razgledavanje i trgovinu. Za vrijeme ručka uputili su se na obližnji ranč Medvidović gdje su slobodno trčali, igrali se i zabavljali uz mnoštvo domaćih životinja. Svi učenici su imali priliku jahati konje, neki su se čak okušali u mužnji koza i kušanju kozjeg mlijeka. Ručak su imali na otvorenom i cijelim putem ih je pratilo lijepo vrijeme.

Kući su se vratili sretni, zadovoljni i bogatiji za jedno iskustvo.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 25. 4. 2024.