LIDRANO 2016.

Danas se u Glazbenoj školi u Makarskoj održalo međuopćinsko LiDraNo 2016.

Međuopćinsko Lidrano 2016. se i ove godine održalo u Glazbenoj školi u Makarskoj.

I ovom se prilikom zahvaljujemo njihovom ravnatelju prof. Željku Vlahi na ugodnom domaćinstvu.

Ovogodišnje povjerenstvo Lidrana čine članovi: Ivna Talaja (RMR), Davor Šegota (Zlatousti), Marino Srzić (Gradska knjižnica Makarska), Sandra Glavina (OŠ oca Petra Perice, Makarska), Gordana Slaviček Zovko (OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska), Tamara Buvinić (OŠ Bariše Granića Meštra, Baška Voda i OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela), Grozdana Vodanović (OŠ Tučepi), Svjetlana Motll (OŠ Gradac) i predsjednica Povjerenstva Vanja Selak (OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora).

Predloženi literarni radovi na županijsku razinu su:

1. Tina Vladimir, 5. razred: Slova i riječi (OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora; mentorica Vanja Selak)

2. Marina Lalić, 6. razred: Čudna škola (OŠ Tučepi, Tučepi; mentorica Grozdana Vodanović)

3. Margareta Letica, 8. razred: Moj nedjeljnik (OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora; mentorica Vanja Selak)

4. Klara Ribičić, 6, razred: Brodovi i danas tiho umiru, jedino je more uvik isto i uvik živi (OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela; mentorica Gorana Babić)

5. Lana Vitković, 6. razred: Sloboda (OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela; mentorica Gorana Babić)

6. Augustin Perković, 8. razred: Tišina (OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora; mentorica Vanja Selak)

7. Ivan Nizić, 8. razred: Zvizdan (OŠ oca Petra Perice, Makarska; mentorica Marina Srhoj)

8. Emilija Matija Vulinović, 5. razred: Čarolija riječi (OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora; mentorica Vanja Selak)

9. Issa Čović, 2. razred: Ljubav (OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska; mentorica Zdravka Čatlak)

10. Ria Ivandić, 8. razred: More (OŠ oca Petra Perice, Makarska; mentorica Marina Srhoj)

Predložena su sva četiri novinarska rada:

1. Augustin Perković, 8. razred OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora: Čini li na internet život kvalitetnijim?

2. Rina Ivić, 6. razred OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela: Intervju s ravnateljem Antom Škrabićem pred zasluženu mirovinu

3. Ana Katarina Borich, 7. razred OŠ oca Petra Perice, Makarska: Zamišljeni intervju d djevojčicom iz Afganistana

4. Mia Jujnović, 8. razred OŠ oca Petra Perice, Makarska: Put u Dansku

Školski listovi - izravno se šalju na županijsku razinu:

1. Čiperko - OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora (mentorica Vanja Selak)

2. Vrutak - OŠ Tučepi (mentorica Marina Šimić)

Dramsko stvaralaštvo:

Pojedinačni nastupi:

1. Luna Peko, 3. razred OŠ Gradac: Sanja Polak: Oprosti nam, Paulina; mentorica Ranka Radoš

2. Jure Topić, 6. razred OŠ Stjepana Ivičevića: Sanja Pilić: Sasvim sam popubertetio; mentorica Ljubica Carević

3. Karla Ivandić, 8. razred OŠ oca Petra Perice: Nela Eržišnik: Prijenos nogometne utakmice; mentorica Marina Srhoj

Skupni nastupi:

1. Srce - OŠ Gradac; mentorica Svjetlana Mottl

2. Bajka o dva LJ - OŠ oca Petra Perice; mentorica Sandra Glavina

Županijsko Lidrano 2016. će se održati 7. ožujka 2016. (ponedjeljak) u HNK Split u 8 sati.

objavio: Vanja Selak   datum: 12. 2. 2016.