UZ KANATA

Sijanje začinskog bilja

Danas je u našoj školi s radom započela nova sekcija Učeničke zadruge KANATA. Radi se o sekciji učenika nižih razreda koji će se baviti proizvodnjom začinskog bilja i sadnica sezonskog cvijeća. Današnja aktivnost je uključivala usvajanje osnovnih znanja o biljkama koje će se sijati te osnove cijelog postupka sijanja.

Za početak, učenici su pripremili radni prostor i posude s humusom u koje će se sijati začinsko bilje. Nakon toga su redom posijali bosiljak (zeleni i ljubičasti), mažuran, origano, timijan, vlasac, ružmarin i kadulju.

Na kraju današnje aktivnosti, učenici su zabilježili osnovne podatke vezane za sjetvu: nadnevak, temperaturu zraka i vlažnost zraka. Dogovorili su se s učiteljicama oko rasporeda zalijevanja i ostalih potrebnih aktivnosti kako bi ova sjetva bila uspješna.

Više o tome pogledajte u galeriji....smiley

objavio: Tanja Kuran   datum: 23. 2. 2016.