POSJET KULTURNIM USTANOVAMA - KAZALIŠTE

Učenici nižih razreda posjetili su Gradsko kazalište mladih u Splitu

Učenici od prvog do četvrtog razreda zajedno sa svojim učiteljicama, jučer su posjetili Gradsko kazalište mladih u Splitu gdje su gledali predstavu ''Heidi'' po istoimenom djelu autorice Johanne Spyri.

Priča o veseloj bosonogoj djevojčici koja je ostala bez roditelja i odrasla uz djeda u Alpama skoro 150 godina pronalazi put do dječjih srca. Osim optimizma i entuzijazma ova predstava daje veliki naglasak kultiviranju ljubavi prema prirodi, što je vrlo važno za današnju gradsku djecu koja sve češće svoje slobodno vrijeme, umjesto u prirodi, provode pred kompjuterom ili televizorom. Kroz životnu priču Heidine prijateljice iz grada, Klare, opisuje čest fenomen otuđenosti i ispraznosti gradskog života koji rijetko vodi k sreći. U današnje vrijeme, kada su materijalistički pristup i nekultivirana ljubav prema prirodi čest simptom među odraslima i nezdravi okvir u kojem mnoga djeca odrastaju, ova je priča posebno aktualna i potrebna jer preporuča posvećenost prijateljstvu i povratak prirodnom načinu života.

objavio: Tanja Kuran   datum: 2. 3. 2016.