ZELENA ČISTKA

Dan planeta Zemlje obilježili smo sudjelovanjem u projektu

ZELENA ČISTKA

Na ovaj dan, bilo bi dobro, da promislimo o posljedicama ekološki neosviještenog djelovanja na svijet oko sebe i što možemo učiniti da te posljedice ublažimo.

Obilježavanje Dana planeta Zemlje usmjereno je prema zaštiti prirodnih resursa i ima za cilj skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja. Međutim, nije dovoljan samo jedan dan, globalni ekološki problemi su toliko narasli da bismo svi morali učiniti više i ne samo jedan dan u godini.

Na Dan planeta Zemlje 22. travnja (petak) 2016. naši učenici i nastavnici OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora sudjelovali su u projektu ZELENA ČISTKA (čišćenje plaža u Podgori) u organizaciji TZ Podgore, a pod pokroviteljstvom Općine Podgore i komunalnog poduzeća Podgora čistoća d.o.o.

Ovom akcijom smo pokazali koliko nam je važno naše mjesto, okoliš i priroda te što sve možemo i što smo sve u mogućnosti učiniti u samo jednom danu.

Osim čišćenja plaža,učenici nižih razreda obilježili su dan likovnim radionicama

Matična škola Podgora

Likovna radionica PŠ Igrane

Likovna radionica PŠ Drašnice

objavio: Tanja Kuran   datum: 25. 4. 2016.