OBAVIJEST - BICIKLIJADA 2016.

(KLIKNI NA SLIKU)

Suradnja Lanterne i Biciklističkog kluba Makarska u organiziranju biciklijada i radionica osmišljavanja slobodnog vremena djece i mladih traje i dalje. Biciklijada koju organiziraju SAVJETOVALIŠTE LANTERNA i BICIKLISTIČKI KLUB MAKARSKA jedna je od najvećih manifestacija te vrste u Republici Hrvatskoj. To je događanje na koje se posebno rado odazivaju najmlađi građani Makarske rivijere – djeca, dovodeći sa sobom roditelje, bake, djedove, tete, barbe i susjede.

Ovogodišnja 14. tradicionalna Biciklijada u Makarskoj će se održati 04. lipnja 2016. godine (od 9 -13 sati), na veselje i ushit svih sudionika koji će zagospodariti gradom bez vozila na motorni pogon, uz poklon majice, zabavni program i lutriju, kad će na jednoj od najljepših riva bicikli, romobili i role biti potpuni vladari. Početak manifestacije i završno događanje će biti na rivi ispred zgrade Grada, dok se večer prije (petak, 03. lipnja) organizira radionica servisiranja bicikla, show program Frane Granića, jednog od sudionika Super talenta te koncert Dragane Čović.

Četrnaestom biciklijadom će, kao i do sada, dominirati djeca, mladi, građani te turisti s cijelog Makarskog primorja i šire. Dokažimo opet da smo solidarni i ekološki osviješteni te dobrodušni promicatelji aktivnosti najmlađih sugrađana.

Cilj ovakvih aktivnosti je prevencija fizičkog i psihičkog zdravlja - aktivan odmor želimo suprotstaviti dosadi te utjecati na smanjenje interesa za uzimanje droga i alkohola.

Napominjemo kako je cilj Biciklijade također i razvijanje odgovornog odnosa u prometu pa i ove godine posebno želimo skrenuti pozornost na zaštitu djece kacigama.

U privitku se nalaze i prijavnice za sudionike mlađe od 18 godina (suglasnost roditelja), a djeca iste mogu isprintati i na facebook stranicama Savjetovališta Lanterna i BK Makarska.

Priloženi dokumenti:
Maloljetne_osobe_-_Biciklijada_2016.doc (142.50 KB)
biciklijadaplakat2016.jpg (207.02 KB)

objavio: Tanja Kuran   datum: 1. 6. 2016.