KA1- ERASMUS+

U OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora održao se sastanak ravnatelja i nastavnika s partnerskim školama iz Švedske, Latvije i Mađarske

Dana 8. i 9. rujna 2016. u Osnovnoj školi don Mihovila Pavlinovića u Podgori održao se sastanak ravnatelja i nastavnika iz partnerskih škola u Švedskoj, Latviji i Mađarskoj.

Posjetili su nas predstavnici škole iz Angelholma s kojima imamo dugogodišnju suradnju kroz EU programe  Cjeloživotno učenje i Erasmus+. Njihovi ravnatelji Teresa Torle i Ola Garvell, nastavnici Elvin Smajić i Stefan Nilson te Christian Rydberg sa Sveučilišta u Malmoeu. Njima su se pridružili ravnatelj Pär Jonsson i nastavnica Anna Ekenstierna iz škole u švedskom gradu Lundu. S veseljem smo ugostili i ravnateljicu Inez Dider i nastavnicu Tatjanu Savicku iz latvijskog grada Dobele. Predstavnici mađarske osnovne škole iz  Szerencza, grada pobratima Podgore, rado su se uključili u ovaj sastanak. Bili su tu ravnateljica Eva Raczne Varadi, zamjenica ravnateljice Edina Derda te nastavnica Eva Nagyne Gal.

Naše škole su se dogovorile da će zajednički sudjelovati u školskom projektu Ključna aktivnost 1, Erasmus+ programa Europske unije. Ovaj projekt je namijenjen samo nastavnom i nenastavnom osoblju škola (ravnatelji, nastavnici, knjižničari, pedagozi,...). Aktivnosti koje ćemo provoditi su tzv. job shadowing (opservacija) nastavnika u školi domaćinu i sudjelovanje u strukturnim seminarima.

Program sastanka uključio je prezentaciju svake škole ponaosob, iznošenje ideja za zajednički projekt, pregled obrasca za prijavu, razgovor o ulozi koordinatora, izvješće nakon održanog seminara u Pragu s temom Korištenje eTwinninga u KA2 školskim projektima koje je podnijela Anita Lasić, izvješće o preliminarnim rezultatima istraživanja koje je proveo Christian Rydberg te razgovor o strategiji daljeg rada na projektu.

Ovim sastankom osigurali smo put prema daljnjoj uspješnoj suradnji naših škola u okviru programa Erasmus+ Europske unije.

Veselimo se unaprijed!

objavio: Tanja Kuran   datum: 12. 9. 2016.