CENTAR IZVRSNOSTI IZ MATEMATIKE

Dvoje naših učenika izabrano je za pohađanje Centra izvrsnosti iz matematike u Splitu

Centar izvrsnosti iz matematike, u kojem će se za upise u srednje škole i na fakultete tehničkih smjerova pripremati 214 učenika s područja Splitsko-dalmatinske županije, otvorio je u subotu 12. studenoga 2016. u Splitu župan Zlatko Ževrnja. Svim prisutnima na otvaranju obratio se rektor Sveučilišta u Splitu Šimun Anđelinović, pomoćnik ministra znanosti i obrazovanja Momir Karin te predsjednik saborskoga Odbora za  obrazovanje, znanost i kulturu Andro Krstulović Opara.

Među tim učenicima izabrano je dvoje učenika iz OŠ don Mihovila Pavlinovića,Podgora, učenica šestog razreda Tina Vladimir i učenik sedmog razreda  Antonio Šulenta predvođeni mentoricom Esterom Vranjković.

Testirano je ukupno 780 učenika osnovnih i srednjih škola s područja naše županije od kojih je 214 prošlo selekciju za angažman u Centru u koji će svake subote do kraja ožujka iduće godine dolaziti  i četiri sata raditi s mentorima radi motivacije za upis u škole i na fakultet tehničkog smjera koji su generatori razvoja.

Ovim putem čestitamo mentorici Esteri Vranjković i učenicima Tini Vladimir i Antoniu Šulenti na izvrsnom uspjehu!

Dio teksta preuzet s internet stranice direktno.hr na kojoj možete pročitati više o otvaranju cantra izvrsnosti iz matematike.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 15. 11. 2016.