Valentinovo obilježite darivanjem knjige

Većina ljudi upoznata je s podatkom da 14. veljače slavimo Valentinovo, no jeste li znali da se na isti datum obilježava i Međunarodni dan darivanja knjiga?

Međunarodni dan darivanja knjiga pokrenula je dječja autorica Amy Broadmoore 2012. godine pod geslom „Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj”, a cilj je da se kod djece i odraslih potakne interes za čitanje.

Postoji nekoliko načina na koji i vi možete sudjelovati:

heartPoklonite knjigu, novu ili staru, prijatelju ili rođaku

heartOstavite knjigu na nekom javnom prostoru te tako iznenadite i darujte osobe koje ne poznajete

heartDonirajte knjigu antikvarijatu, dječjoj bolnici, knjižnici ili dobrotvornoj organizaciji

heartIli jednostavno, kao poklon za Dan zaljubljenih, voljenoj osobi poklonite knjigu i uplovite zajedno u pustolovinu čitanja…

Čitajte, maštajte i uživajte!

Likovna radionica učenika drugog razreda povodom Valentinova

Likovne radionice učenika PŠ Igrane

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 9. 2. 2017.