DAN RUŽIČASTIH MAJICA - 22.2.2017.

Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

I naša škola pridružila se incijativi podrške djeci, žrtvama vršnjačkog nasilja i podršci prevencije istog.

PŠ Igrane

Pjesmu koju su napisali učenici PŠ Igrane zajedno s učiteljicom Silvanom Lulić povodom ovog dana pročitajte u prilogu.

Dio teksta preuzet je sa stranice CEPN-a

Priloženi dokumenti:
STOP_NASILJU.docx (14.51 KB)

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 22. 2. 2017.