KLOKAN

Klokan bez granica 2017.

Dana 23. ožujka 2017. u našoj školi je održano je natjecanje ''Klokani bez granica 2017.''. Na natjecanju ukupno je sudjelovalo 43 učenika. Rješenja zadataka bit će objavljena od 20. travnja 2017. godine na http://www.matematika.hr/klokan/2017/. Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2017. godine na mrežnim stranicama HMD.

Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 24. 3. 2017.