NAJAVA UZ MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2017.

U našoj je školi započelo obilježavanje

Mjeseca hrvatske knjige

(15.10. - 15.11.)

Mjesec hrvatske knjige manifestacija koja se tradicionalno odvija svake godine na razini cijele države, a cilj je promocija hrvatske knjige i čitanja općenito. Ovo je manifestacija u kojoj sudjeluju čitatelji, književnici, nakladnici, kulturni djelatnici, odnosno svi oni koji žele biti dio ovako jednog bitnog kulturnog događaja. Ovogodišnja manifestacija posvećena je enciklopedistici.

Naša škola već tradicionalno svake godine različitim aktivnostima, koje organizira prof. Vanja Selak, obilježava Mjesec hrvatske knjige. Učenici svih viših razreda su iz Hrvatskoga jezika za mjesec listopad dobili lektire hrvatskih autora. Pred kraj listopada organizirane su  različite radionice. Učenici će imati priliku predstaviti svoje lektire kroz vijest, intervjue, stripove, slikanje naslovnica. Čitat će se odabrane pjesme i odabrani ulomci kroz dramske igre. Kroz stvaralačke radionice učenici će imati priliku i pisati svoje literarne radove na temu Čitajući putujem svijetom. Svi učenički radovi bit će izloženi u školi tijekom studenoga.

objavio: Vanja Selak   datum: 17. 10. 2017.