ZDRAVSTVENI ODGOJ

Tim školske medicine održao predavanja u našoj školi

U sklopu programa zdravstvenog odgoja i obrazovanja i programa zdravstvene i socijalne zaštite učenika naš tim školske medicine u sastavu Luca Ivanda, dr.med., spec.šk.med. i  Neven Petar Budić, bacc.med.techn. održao je predavanja i preventivne preglede učenicima 1.,3. i 5. razreda naše škole.

Učenici 1. razreda učili su o pravilnoj njezi zuba i usne šupljine, te o prevenciji karijesa.

Učenici 3. razreda slušali su predavanje o pravilnoj prehrani pod nazivom "Skrivene kalorije", te im je medicinski tehničar izmjerio tjelesnu težinu i visinu i napravio preventivni pregled vida.

Učenici 5. razreda imali su interaktivno predavanje na temu " Pubertet i promjene u pubertetu" na kojem su se pripremali za razdoblje odrastanja koje ih uskoro čeka i mogli su pitati školsku liječnicu sve što ih zanima.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 18. 10. 2017.