Scientix (Bruxelles)

Učitelj Josip Vranjković na edukaciji u Bruxellesu kao Scientix ambasador

Europeana DSI-3 i Scientix organizirali su edukaciju u Bruxellesu za 28 Scientix ambasadora i 18 Europeana DSI-3 učitelja. Na edukaciju su pozvani Marija Gaurina iz Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića Sinj, Josip Vranjković iz OŠ don Mihovila Pavlinovića Podgora i Marica Jurec iz OŠ Zrinskih Nuštar, PŠ Cerić, ambasadori Scientix zajednice za Hrvatsku za razdoblje 2016.- 2019. Scientix je zajednica koju financira Europska komisija s ciljem promicanja i popularizacije STEM obrazovanja. Sve aktivnosti provodi EUN – European Schoolnet (Europska školska mreža) koju čine 32 ministarstva obrazovanja EU i šire. Hrvatska je postala članica u listopadu ove godine. Edukacija se odvijala u Učionici budućnosti (Future Classroom Lab) koja nudi fleksibilno okruženje za učenje. Veliki prostor opremljen najsuvremenijom tehnologijom omogućuje istraživanje inovativnih pedagoških pristupa, korištenje tableta, mobitela i računala u nastavi, provođenje različitih pokusa najsuvremenijom opremom, promovira timski rad te potpunu samostalnost učenika u procesu stjecanja znanja.

Najveća vrijednost ove edukacije bila je, osim osnaživanja kompetencija Scientix ambasadora, komunikacija s učiteljima iz drugih europskih zemalja, razmjena iskustava i suradnja na zajedničkim projektnim aktivnostima. Osim radnog dijela sudionici su imali priliku prošetati užim središtem grada gdje je bio smješten hotel te posjetiti najpoznatije simbole grada: Trg Grand Place, fontane Manneken-Pis i Jeanneke-Pis, zgradu Europskog parlamenta, katedralu sv. Mihaela, Saint-Hubert Royal Gallerie, kraljevsku palaču…, te isprobati vafle, pivo i čokoladu, a prema čemu je Belgija poznata.

*Vijest je preuzeta s internet stranice Glas Slavonije.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 6. 11. 2017.