PŠ DRAŠNICE- RADIONICE NA SATU MATEMATIKE

Upotreba  Fidget spinnera i web 2.0 alata (Cram) u nastavi matematike

Učenici drugog razreda PŠ Drašnice  ponavljali su  gradivo ''Zbrajanje (20+42)'' na igrici koju je izradila učiteljica Katarina Ćošković u web 2.0 alatu (Cram)

Na prvoj igrici izračunali su zadatak i sa svemirskim brodom pucali u meteore s točnim rješenjem, a u drugoj igrici su skupljali dijamante.  Na lijevoj strani su se nalazili zadatci, a na desnoj rješenja. Klikom na dijamant s lijeve strane učenici su morali pogoditi točan rezultat na desnoj strani. Pobjednik je onaj s najviše točnih rješenja u najkraćem vremenu.

Učenici trećeg razreda PŠ Drašnice  ponavljali su gradivo ''Pisano zbrajanje troznamenkastog i dvoznamenkastog broja'' pomoću fidget spinner.

Učenik zavrti fidget i zadatak na kojem se zaustavi strelica svi zapisuju u bilježnicu i rješavaju. Nakon zapisivanja usporede rješenja i idu dalje. Na ovaj način učenici uče, zabavljaju se i timski surađuju!yes

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 15. 11. 2017.