MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI 2017.

Održane su razne aktivnosti, radionice i predavanja u Mjesecu borbe protiv ovisnosti

(15. studenoga - 15. prosinca)

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježili smo i ove godine raznoliko.

• Prvi put smo održali Dan sporta kojim smo nastojali promovirati zdrave stilove života i jačati samopouzdanje učenika koji su se imali prilike prezentirati kroz svoje sportske uspjehe.

• Službenik za prevenciju iz policijske postaje Makarska održao je predavanja učenicima 4. i 8. razreda gdje je poseban naglasak stavljen na posljedice opijanja mladih.

• Pedagoginja Marijana Dragobratović i pedagoginja pripravnica Ivana Jović Vela su održale niz pedagoških radionica.

1. Radionica : Odolijevanje pritisku vršnjaka

2. Radionica : Ovisnost o pametnim telefonima

3. Radionica : Donošenje odluka - Pušiti ili ne?

Teme radionica su izabrane prema potrebama i uzrastima naših učenika.

• U pedagoškim radionicama sudjelovali su učenici viših razreda, a učenici 8. razreda sudjelovali su i u projektu Debela kojeg već nekoliko godina provode učiteljica Vanja Selak i pedagoginja s ciljem progovaranja o teškim temama na jezik blizak našim učenicima. Učenici osmog razreda su igrom uloga pokušali uvježbati kako zadržati svoj stav i primjereno reagirati u situacijama kada je važno oduprijeti se negativnim pritiscima.

• Školska liječnica održala je predavanje na Učiteljskom vijeću Hitna stanja u školi

• Naši učenici su sudjelovali na malonogometnom turniru u Makarskoj u organizaciji savjetovališta Lanterna

• Učitelji/ce razredne nastave sa svojim učenicima održale su božićne radionice izrade ukrasa za humanitarne svrhe, te za prodajnu izložbu UZ Kanata

Više o nabrojanim aktivnostima možete pratiti u pojedinačnim objavama na našoj web stranici.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 18. 12. 2017.