DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica 28. veljače 2018. -obilježen u našoj školi

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Učenici i učitelji naše škole također su podržali ovu akciju treću godinu zaredom i potvrdili svoj stav i svoju poruku NASILJE PRESTAJE OVDJE.

Održane su pedagoške, literarne i likovne radionice s pedagoginjom i razrednicima.

Literarni uradak  učiteljice Silvane Lulić i učenika PŠ Igrane

Stripove i plakate izradili učenici 4. razreda s učiteljicom Ivanom Lulić

Učenici PŠ Drašnice

objavio: Marijana Dragobratović Tanja Kuran Kržanić   datum: 28. 2. 2018.