PŠ DRAŠNICE- RADIONICA MATEMATIKA

RADIONICE NA SATU MATEMATIKE U PŠ DRAŠNICE

RADIONICA S UČENICIMA DRUGOG RAZREDA

“BOMBA” igra množenja i dijeljenja

Na drvenim štapićima ispisane su kombinacije u množenju i dijeljenju koje su učenici dosada učili s brojevima (0,1,2,5 i 10) . Svi štapići su u posudi koju su sami ukrasili na satu izvannastavne aktivnosti.

Osim zadataka s množenjem i dijeljenjem imali su i tri štapića s natpisom “BOMBA”.

1. Bomba s točkom znači da moraš sve svoje štapiće vratiti u posudu.

2. Bomba sa slovom L znači da osoba lijevo od tebe treba svoje štapiće vratiti u posudu.

3. Bomba sa slovom D znači da osoba desno od tebe treba svoje štapiće vratiti u posudu.

Svatko je izvlačio po jedan štapić, zapisao ga na papir i rješava, pobjednik je onaj tko skupi najviše štapića i tko ima najviše točno rješenjima zadataka.

RADIONICA S UČENICIMA PRVOG RAZREDA

Ponavljanje jednoznamenkastih i dvoznamenkastih brojeva

Računalna igra, pogodi krticu s jednoznamenkastim brojem.

ZAIGRAJTE I VI RAČUNALNU IGRICU KLIKOM NA OVAJ LINKsmiley

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 21. 3. 2018.