KLOKAN

KLOKAN BEZ GRANICA

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 22. ožujka 2018. godine u 12 sati i 30 minuta dvadeseti put održano je Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica". Na natjecanju su sudjelovala 33 učenika naše škole od drugog do osmog razreda. Rješenja zadataka biti će 20. travnja 2018. na stranici http://www.matematika.hr/klokan/2018/.

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2018. godine na mrežnim stranicama HMD-a.

Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 23. 3. 2018.