KNJIŽNICA -RADIONICA (POEZIJA)

Radionica s učenicima četvrtog razreda

(QR kod /Poezija/Interaktivni pano)

Dana 26. ožujka 2018. drugi i treći školski sat knjižničarka Tanja Kuran Kržanić održala je radionicu s učenicima četvrtog razreda u suradnji s učiteljicom Ivanom Lulić. Učenici su se na početku sata upoznali s QR kodom (Quick Response - dvodimenzionalni matrični bar kod koji se može pročitati mobilnim uređajima) i zašto se primjenjuje. Nakon toga su bili raspoređeni po grupama gdje je svaka dobila svoj QR kod.  Zadatak je bio da otkriju što se nalazi iza QR koda ,a u ovom slučaju to su bile pjesme Gustava Krkleca iz zbirke pjesama Vol za volanom.

Svaka grupa morala je slikovno prikazati svoju pjesmu te je na kraju sata prezentirati ostalim učenicima.  Učeničke radove s pripadajućim QR kodovima izložili smo na školskom panou tako da ostali učenici mogu usporediti prikazanu sliku s pjesmom te smo s time izradili interaktivni pano. Na ovaj kreativan i zabavan način obilježili smo Svjetski dan poezije (21. ožujka). Učenici su s oduševljenjem odradili radionicu.

Više o radionici pogledajte u galeriji......

Interaktivni pano

Pojedini radovi učenika

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 26. 3. 2018.