PARIZ - ERASMUS+

U sklopu Erasmus+ projekta, Educate to Inspire, naša nastavnica engleskog jezika Anita Lasić je pohađala tečaj pod nazivom ICT Based Classes u Parizu

U sklopu Erasmus+ projekta, Educate to Inspire, nastavnica Anita Lasić je pohađala tečaj pod nazivom ICT Based Classes. Tečaj se održavao u Parizu od 23. travnja 2018. do 27. travnja 2018. Ukupno 15 nastavnika iz Hrvatske i Turske je sudjelovalo i učilo o raznim ICT metodama, programima, aplikacijama i alatima primjenjivim u obrazovanju.

Tema tečaja je bila upotreba informacijsko komunikacijskih tehnologija u nastavi. U današnje vrijeme, kad se tehnologija razvija enormnom brzinom, zahtjevno je držati korak sa svim postignućima. Ovaj tečaj je pokazao na koji način se moderna tehnologija može uspješno integrirati u nastavu. Današnja generacija učenika, tzv. Y generacija, traži raznoliku nastavu koja će im zadržati pažnju, pobuditi zanimanje i potaknuti motivaciju za učenjem.

Tečaj je približio mnoštvo raznolikih aktivnosti, aplikacija i alata koji mogu doprinijeti boljoj kvaliteti nastavnog procesa i lakšem usvajanju znanja i kompetencija naših učenika.

Više na mrežnim stranicama tečaja http://paris-ict.weebly.com/

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 2. 5. 2018.