Obavijest roditeljima

Poštovani roditelji, dragi učenici,

U prilici sam predstaviti Vam školsku web stranicu. Želja mi je, kao i svima koji su sudjelovali u njenoj izradi, na jednostavan način prikazati Školu, rad učenika i projekte koji se provode, a ujedno olakšati i ubrzati komunikaciju sa Školom. Naime, prema našim željama i zamislima, na ovom mjestu će svi roditelji i učenici naći informacije iskoristive za podizanje kvalitete nastave i usvajanja znanja. Preko POGLAVLJA navedenih na početnoj stranici moći ćete doznati informacije vezane za aktivnosti pojedinih učitelja, raspored prijema roditelja, različite vrste zadataka (ovisno o predmetu)….. Sadržaji će se redovito obnavljati i osvježavati, a kvaliteta stranice će umnogome ovisiti i Vašim sugestijama i prijedlozima usmjerenima na unapređenje rada.

Poštovani roditelji,

da bi sve to, i mnogo ostalog što nisam stigao nabrojati, bilo izvedivo, potrebno je obaviti određene predradnje: naime, u skladu sa Zakonom o zaštiti podataka, dobili ste Izjavu kojom potvrđujete Vašu suglasnost za objavu podataka o Vašem djetetu na školskoj web stranici. Podatci za objavu će se odnositi ISKLJUČIVO na aktivnosti učenika u školi, bez mogućnosti objave bilo kakvih osobnih podataka vezanih uz ocjene, uspjeh, pedagoške mjere, osobne podatke (tipa adrese, brojeva telefona, JMBG i sl.- takvi sadržaji ni u kom obliku neće biti dostupni niti objavljivani). Znači, podatci na ovoj stranici će biti vezani isključivo uz dokumentiranje učeničkih aktivnosti (npr. grupa učenika sudjeluje u izradi nekog projekta ili ide na terensku nastavu; tada se to dokumentira interesantnim fotografijama i opisom tih aktivnosti).

Kako se bude razvijala posjećenost stranice, ostaviti ćemo otvorenom mogućnost dvostrane komunikacije koja će se ostvarivati isključivo putem logiranja i passworda koji će dobiti svaki učenik i roditelj, te će se na taj način jednostavno moći služiti potrebnim materijalima u komunikaciji između učenika, roditelja i učenika.

Najiskrenije se nadam da sam Vam približio našu ideju i potaknuo Vas na suradnju i korištenje sadržaja školske web stranice.

Sa štovanjem,

Ravnatelj:

Jakov Batinović, prof.

objavio: Administrator   datum: 21. 2. 2008.