ERASMUS+

OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora  je ugostila šest švedskih nastavnika partnerskih škola iz Angelholma i Lunda

OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora sudjeluje već deset godina u obrazovnim programima koje organizira Europska unija. Bili smo dijelom programa Cjeloživotno učenje. Trenutno dajemo svoj doprinos novoj generaciji EU programa pod nazivom Eramus+.

Putem Agencije za mobilnost i EU projekte dodijeljena nam je financijska potpora za projekt Educate to Inspire u okviru kojeg su tri nastavnika boravila na stručnim usavršavanjima u Švedskoj i Francuskoj. Pedagoginja Marijana Jurković-Dragobratović te nastavnici Josip Vranjković i Anita Lasić posjetili su švedske škole Kungsgardsskolan, Errarps i Killebackskolan. Upoznali su se sa švedskim sustavom obrazovanja i nazočili nastavnim satima domaćina. Nastavnica Anita Lasić je provela šest dana u Francuskoj na tečaju čiji cilj je poboljšavanje digitalnih kompetencija nastavnika i učenika.

Početkom svibnja, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora je ugostila šest švedskih nastavnika iz partnerskih škola iz Angelholma i Lunda. Gostujući nastavnici, Maria Gibrand-Andersson, Pernilla Collin, Catharina Faltheim, Margareta Isendahl, Paul Carlbark i Maria Hardelin, su upoznati s hrvatskim obrazovnim sustavom, nacionalnim kurikulom, radom naše škole te su nazočili nastavnim satima koje su izvodili naši nastavnici. Kroz razgovor, gosti i domaćini su usporedili dva sustava te promišljali o načinu na koji mogu poboljšati svoj rad. U vedrom ozračju, gosti su proveli tri radna dana u Podgori i Makarskoj.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 21. 5. 2018.