PROJEKT MMŠK 2018.

Obilježili smo Međunarodni mjesec školskih knjižnica

U periodu od 15. listopada do 15. studenoga knjižničarka Tanja Kuran Kržanić, prof. organizirala je razne radionice, predavanja i terensku nastavu svim učenicima od prvoga do osmoga razreda povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (ISLM).

Učenici nižih razreda upoznali su se s školskom knjižnicom, izrađivali su rubrike vlastitog časopisa, kroz igru naučili pronalaziti pojmove u referentnim izvorima. Sudjelovali su u likovnoj radionici izrade straničnika (bookmark) za Međunarodni projekt razmjene istih, a škole partneri za razmjenu koji su dodijeljeni našoj školi su Wimbledon High Junior School  London iz Engleske, Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta i Școala Gimnazială „Avram Iancu” Baia Mare iz Rumunjske. Straničnici sadržavaju QR kod na kojem se nalazi snimljeni video o Podgori s tekstom na engleskom jeziku koji su izradili učenici pod mentorstvom nastavnice Anita Lasić. Na taj način htjeli smo što bolje prezentirati naše mjesto školama partnerima.

Učenici viših razreda upoznali su se s organizacijom i poslovanjem školske knjižnice te u informatičkoj učionici vježbali pretraživati online školski knjižnični katalog i kataloge drugih knjižnica, upoznali su se s različitim online izvorima informacija (enciklopedije, pravopisi, rječnicima itd.) kao i s osnovnim smjernicama o autorskim pravima. Nakon terenske nastave dana 13. studenoga 2018. s učenicima petoga i šestoga razreda organizirana je radionica koja se sastojala od izvješća o posjetu Muzeju osjeta i analize filmske projekcije ''Orašar i četiri kraljevstva'' nakon koje su imali likovnu radionicu vezanu uz film.

Više o radionicama pogledajte u galeriji……

Pojedini straničnici učenika MŠ Podgora, PŠ Igrane, PŠ Drašnice i PŠ Živogošće

Pojedini straničnici učenika iz Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta, Rumunjska

Pojedini likovni radovi učenika petoga i šestoga razreda

''Orašar i četiri kraljevstva''

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 15. 11. 2018.