RADIONICA IZ HRVATSKOGA JEZIKA - DEBATA

DEBATA UČENIKA OSMOGA RAZREDA NA SATU HRVATSKOGA JEZIKA

Danas je na satu Hrvatskoga jezika organizirana debata učenika osmoga razreda na temu Učim za ocjenu. Moderator radionice bila je učiteljica Vanja Selak, a sudci učiteljica Nevenka Vranješ i knjižničarka Tanja Kuran Kržanić.

Učenici su se pripremali sat prije na satu HJ za ovu radionicu. Afirmacijsku grupu je predstavljala Nenka Vela, a negacijsku Tina Vladimir. Obje su na samom početku debate iznijele stav svoje grupe s argumentima. Nakon uvodne riječi krenula su unakrsna ispitivanja. Razvila se prava rasprava. Poštivala su se pravila ponašanja i sve je proteklo u najboljem redu. Nakon rasprave, predstavnice su iznijele i završnu riječ.

Sudci su imali zadatak proglasiti grupu koja je najbolje argumentirala svoj stav i jednoglasno je proglašena negacijska grupa koja je zastupala stav da se treba učiti za znanje. Sutkinje su i obrazložile svoja mišljenja.

Na samome kraju radionice svi su sudionici iznijeli svoja razmišljanja o debati i mogućoj iskoristivosti u nastavi.

Iako je u debati pobijedila negacijska grupa, zanimljivo je da su na kraju svi učenici zaključili da uče za ocjenu.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 7. 2. 2019.