MLADI PROGRAMERI

Mladi programeri (INA)

Početkom drugog obrazovnog polugodišta započela je nova INA pod nazivom Mladi programeri za učenike od prvog do trećeg razreda. Naglasak INA je stavljen na upotrebu BeeBot-ova. Cilj aktivnosti je učenje matematike kroz programiranje.

Djeca uz pomoć robota BeeBot-a, tj. bube koja klizi po hamer papiru rješavaju matematičke zadatke. Učenici prvo rješavaju matematički problem, nakon čega sa strelicama prave algoritam od prve do zadnje točke. Cilj je pronaći najbrži put, a postavljanje uputa je zapravo usvajanje algoritama koji su temelj programiranja. Učenici rade isključivo u grupama, jedno drugo ispravljaju i međusobno pomažu.

Osim što rješavaju zadatke kroz igre, koje je osmislila učiteljica Estera Vranjković, učenici i sami kreiraju svoje igre.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 27. 2. 2019.