SVJETSKI DAN POEZIJE - RADIONICA

SVJETSKI DAN POEZIJE (21. ožujka 2019.)

RADIONICA S UČENICIMA ČETVRTOGA RAZREDA

Dana 20. ožujka 2019. prvi i drugi školski sat knjižničarka Tanja Kuran Kržanić, prof. održala je radionicu s učenicima četvrtoga razreda. Učenici su se na početku sata upoznali s QR kodom, zbog čega je osmišljen i zašto se primjenjuje. Nakon uvodnog dijela svaki učenik je dobio svoj QR kod.  Zadatak je bio da uz pomoć tableta ili mobitela otkriju što se nalazi iza QR koda, a kojeg su ga mogli očitati samo četiri puta. Na ovaj način postavljen im je izazov da u što kraće vrijeme memoriraju više podataka koji se nalaze u QR kodu. Za izradu zadataka korištena je zbirka pjesama Idi pa vidi Stanislava Feminića.

Drugi dio zadatka je bio slikovno prikazati svoju pjesmu, a s obzirom da su u pjesmama samo spominju likovi pozadinu su sami morali osmisliti. Svaki učenik je istraživao informacije o vlastitome liku na Internetu te su  na taj način otkrili koje sve vrste deva postoje, gdje žive slonovi, krokodili, nojevi ,gdje se nalazi rijeka Nil, koja vrsta papige može naučiti govoriti itd. Nakon likovne radionice svaki učenik je citirao pjesmu i prezentirao svoj rad ostalim učenicima.

Učeničke radove s pripadajućim QR kodovima izložili smo na školskom panou tako da ostali učenici mogu usporediti prikazanu sliku s pjesmom te smo s time izradili interaktivni pano. Na ovaj kreativan i zabavan način obilježili smo Svjetski dan poezije (21. ožujka).

Učenici su s oduševljenjem odradili radionicu......smiley

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 21. 3. 2019.