DNB 2019. - OTVARANJE

SVEČANA PRIREDBA POVODOM OTVARANJA DRŽAVNOG NATJECANJA IZ BIOLOGIJE

Dana 12. svibnja 2019. u Kinu Podgora održana je priredba povodom otvaranja Državnog natjecanja iz biologije.

Priredbu je otvorio  školski zbor himnom Lijepa naša domovino.

Voditeljice programa učenice osmoga razreda Tina Vladimir, Marija Franičević i Nenka Vela.

Ravnatelj Jakov Batinović, prof. uputio je publici par riječi dobrodošlice te poželio sreću učenicima, mentorima i državnom povjerenstvu.

Nazočne je pozdravila predstavnica Agencije za odgoj i obrazovanje Marina Ništ, prof.

Dobrodošlicu je uputio i načelnik općine gospodin Ante Miličić.

Nazočnim učenicima, mentorima, članovima povjerenstva i uzvanicima se obratila i predsjednica državnog povjerenstva dr. sc. Adreja Lucić te im poželjela puno uspjeha na natjecanju.

Pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Momir Karin, prof. uputio je nekoliko lijepih riječi dobrodošlice i poželio sreću svim natjecateljima, mentorima i članovima državnog povjerenstva.

Školski zbor pjesma Jutarnji vjetar.

Učenica osmoga razreda Nenka Vela recitirala je pjesmu Život u mom mistu.

Učenica osmoga razreda Marija Franičević predstavila se pjesmom Singing that rock and roll.

Učenica petoga razreda Sara Tomaš recitirala je stihove od autora Mladena Kušeca Pozdrav.

Učenik sedmoga razreda Tomo Šulenta izveo je pjesmu House of the rising sun.

Učenica osmoga razreda Tina Vladimir  obratila se stihovima autora Enesa Kiševića Velik kao dijete.

Članovi KUD-a Drašnice predstavili su se raznim plesovima.

Voditeljice programa učenice osmoga razreda Tina Vladimir, Marija Franičević i Nenka Vela prigodnim riječima zatvorile su program.

Publici s obratio i službeno otvorio Državno natjecanje iz biologije učenik Kian Bigović Vili koji je treći put na državnom natjecanju i koji je sudjelovao na Međunarodnoj olimpijadi.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 13. 5. 2019.