NAŠOJ ŠKOLI ODOBREN ERASMUS + PROJEKTyes

Poučavanje kulturne baštine upotrebom digitalne tehnologije

(Teaching Cultural Heritage With Digital Technologies)

Našoj školi je odobren još jedan Erasmus+ projekt. Naslov projekta je Poučavanje kulturne baštine upotrebom digitalne tehnologije. Partneri u projektu su škole koje se nalaze u geografski različitim položajima, imaju različite kulture, povijest i tradicije te se nalaze na različitim stupnjevima ekonomskog razvoja. Partneri su nam Šveđani, Portugalci, Španjolci i Poljaci.

Svjedoci smo vremena kad Europa nezaustavljivo mijenja svoj identitet. Nova i jedinstvena europska kultura se rađa iz mješavine različitih kultura. Kulturno nasljeđe je prepoznato kao jedinstven resurs budućim generacijama te kao četvrti stup održivog razvoja. Zadaća nam je sačuvati i vrednovati kulturno nasljeđe te smo odlučili dati svoj doprinos ovome kroz školski projekt.

Prvi projektni sastanak će se održati u Podgori tijekom listopada 2019. Drugi sastanak će biti u portugalskom gradu Portu tijekom travnja 2020. Sastanku će nazočiti šest učenika i dva učitelja. Trećem projektnom sastanku će nazočiti također šest učenika i dva učitelja, a on će se održati u listopadu 2020. u španjolskom glavnom gradu. Sastanku u Švedskoj, koji će se održati u svibnju 2021. nazočit će šest učenika i dva nastavnika. Završni sastanak će se održati u Poljskoj u rujnu 2021.

Autor: Anita Lasić, prof.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 24. 6. 2019.