FINANCIRANJE UDŽBENIKA I DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA

(BESPLATNI UDŽBENICI I DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI ZA SVE UČENIKE)

Svi udžbenici od 1. do 8. razreda iz obveznih i izbornih predmeta bit će besplatni za sve učenike osnovnih škola, a nabavu tih udžbenika financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja iz državnog proračuna. Dio udžbenika namijenjen za višegodišnje učenje koji je u šk. g. 2018./2019. financirala Splitsko - dalmatinska županija, a koje su učenici bili dužni vratiti na kraju nastavne godine, iskoristit će se za uporabu u novoj školskoj godini.

Drugi obrazovni materijali (radne bilježnice, atlas, kutije  i sl.)  od 1. do 8. razreda bit će također besplatni za sve učenike, a njihovu će nabavu financirati Općina Podgora.

* Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Općina Podgora, neće financirati kupnju likovnih mapa, te su ih roditelji dužni sami kupiti.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 15. 7. 2019.