POSJET VUKOVARU

Posjet Vukovaru učenika osmih razreda!

U sklopu nacionalnog projekta Posjet učenika osmih razreda Vukovaru, osmaši iz OŠ don Mihovila Pavlinovića, u pratnji razrednice proveli su dva dana u gradu Vukovaru.

Zajedno s učenicima iz Zagvozda, Mokošice, Lovreća i Marine pratili su dvodnevni program tijekom kojeg su su učili o vrijednostima Domovinskoga rata i o značaju Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske.

Tijekom ove terenske nastave, učenici su učili o demokratskim procesima koji su rezultirali stvaranjem naše domovine. Posjetili su memorijalna mjesta na širem području grada. Upoznali su se i s kulturno-povijesnom baštinom grada.

Kao dio programa, posjetili su Memorijalni centar domovinskog rata, Muzej vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar (Dvorac Eltz), Franjevački muzej Vukovar, Vukovarski vodotoranj i Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskoga rata.

Posebno dirljiv je bio obilazak Ovčare gdje su učenici zapalili svijeće za sve poginule u Bitci za Vukovar.

U rodnoj kući Lavoslava Ružičke, dobitnika Nobelove nagrade za kemiju, održan je kviz znanja na kojem su predstavnici naše škole postigli zapažen rezultat.

Posebno upečatljiv nastup imali su naši učenici tijekom disko večeri koja se održala na riječnom brodu. U taktu popularnih pjesama, složno, kao jedan plesali su i pjevali neumorno do zadnje minute.

Napisala: ANITA LASIĆ, prof.

Vijest objavila: Marija Bošković, mag.bibl.

objavio: Marija Bošković   datum: 15. 10. 2019.