TERENSKA NASTAVA - SPLIT

Posjet učenika nižih razreda Gradskom kazalištu mladih i Muzeju osjeta!

Učenici nižih razreda sa svojim učiteljima i knjižničarkom danas su imali priliku posjetiti GKM ( Gradsko kazalište mladih u Splitu ) gdje su pogledali predstavu Crvenkapica u izvedbi glumaca Gradskog kazališta mladih.

Priču o Crvenkapici poznajemo svi. Uz malenu djevojčicu s crvenom kapicom, strašnog vuka i bolesnu baku učili smo govoriti i slušati. Ova vesela verzija jedna je od najpoznatijih i najomiljenijih priča braće Grimm, donosi obilje pjesme, smijeha i plesa. Predstava je razveselila i nasmijala naše učenike nižih razreda.

Nakon predstave nastavili smo s izletom zaputivši se u Muzej osjeta koji se nalazi u City Centru One. Muzej osjeta (Museum of Senses ) svojim interaktivnim eksponatima potiče pojedince da ožive i aktiviraju svoja osjetila, da osjećaju više i nauče nešto novo, a podijeljen je u pet zona: zonu vida, sluha, dodira, mirisa i balansa. Muzej osjeta  spoj je igre, edukacije, znanosti i kulture, a po svom je konceptu prvi zabavni interpretacijski centar u Hrvatskoj. U njegovu su fokusu osnovni osjeti pomoću kojih se upoznaje i doživljava svijet, a upravo je na te zone podijeljen cjelokupan muzej.

objavio: Marija Bošković   datum: 31. 10. 2019.