TERENSKA NASTAVA- SPLIT

Posjet učenika viših razreda Gradskom kazalištu mladih u Splitu!

Učenici viših razreda OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora zajedno sa svojim profesorima i knjižničarkom su posjetili Gradsko kazalište mladih u Splitu.

Predstave su snažne i važne, govore o vremenu u kojem živimo.

Danas smo imali priliku pogledati kazališnu predstavu POSTOLAR I VRAG. Važno je novim generacijama približiti značajno Šenoino djelo i na kazališnoj predstavi. Iako je najveći umjetnički domet Šenoa ostvario kao romanopisac, u njegovom književnom opisu posebno mjesto zauzimaju i Povjestice, pripovijedna djela u stihu s motivima iz povijesti ili narodne poezije.

Nastala po motivima iz narodne bajke, najpoznatija Šenoina povjestica svakako je POSTOLAR I VRAG. Radnja je, kao i u svim narodnim bajkama, vrlo čvrsto strukturirana s jasnom poukom da dobro uvijek pobjeđuje.

Učenici na svojim licima nisu mogli skriti oduševljenje i smijeh ove dinamične, sjajne kazališne predstave.

objavio: Marija Bošković   datum: 8. 11. 2019.