OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE!

PREVENTIVNA AKCIJA MIR I DOBRO!

Ravnateljstvo policije Ministarstva unutarnjih poslova,  uz podršku Klinike za dječje bolesti Zagreb i Ministarstva znanosti i obrazovanja,  provodi preventivnu akciju Mir i dobro koja ima za cilj senzibilizirati i informirati javnost za rizike i opasnosti od nestručne i nepropisne uporabe pirotehničkih sredstava, savjetovati javnosti na koje načine smanjiti broj ozlijeđenih s posebnim naglaskom na djecu i mlade.

S obzirom na činjenicu da djeca osnovnoškolske dobi najčešće i najviše stradavaju tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana, zbog pirotehničkih sredstava, zbog toga molimo roditelje da upozore svoju djecu na opasnost!!!

U prilogu dostavljamo brošuru Mir i dobro, pripremljenu od strane Ravnateljstva policije i poveznice na obrazovne videomaterijale koji su dostupni na poveznicama:

MIR I DOBRO (Video) :

PIROTEHNIČKA SREDSTVA NISU IGRAČKE (Video):

"Uporabu pirotehničkih sredstava uvijek prati visok rizik ozljeđivanja i kršenje zakona. Sve navedene sigurnosne upute sadržane su i u Zakonu o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružja. Nepridržavanje uputa o nabavci i rukovanju pirotehničkim sredstvima sankcionirano je na način da je za prekršaje fizičkih osoba propisana kazna od 1000 do 15 tisuća kuna, a za pravne osobe od 10 do 80 tisuća kuna. Propisana je kazna od 1000 do 3000 kuna za zakonskog zastupnika djeteta mlađeg od 14 godina koje je uporabilo pirotehnička sredstva. Najveća kazna ipak je neočekivani tragični scenarij kao posljedica uporabe različitih pirotehničkih proizvoda - ozljeđivanje."
"Mir i dobro" (brošura u privitku, str. 7)

Priloženi dokumenti:
Brosura_Mir_i_dobro_(Ravnateljstvo_policije).pdf (1.72 MB)

objavio: Marija Bošković   datum: 17. 12. 2019.