DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2021.

Dan sigurnijeg interneta obilježen u našoj školi tijekom veljače

Materijali za učenike, roditelje i učitelje!!!

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

I ove godine smo na satima Informatike i Satu razrednika provodili akciju osvješćivanja učenika naše škole o opasnostima koje vrebaju na internetu. Tijekom tjedna učenici su gledali edukacijske video uratke, čitali brošure, raspravljali o njima te izrađivali literarne i kreativne radove na temu sigurnosti na internetu. Radionice su održavali razrednici, učiteljica Informatike Anđela Pribisalić i pedagoginja Marijana Dragobratović.

Pedagoginja je sudjelovala u konferenciji "Potraga za boljim internetom".

Na sam Dan sigurnijeg interneta, u utorak, 9.veljače, učenici su svoje znanje o sigurnom korištenju interneta mogli provjeriti u kvizu čime su ujedno sudjelovali i u nagradnoj igri.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 22. 2. 2021.